logo.png

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully

Кредитні спілки: життя після кризи

2009-09-23 Кредитні спілки: життя після кризи

18-19 вересня 2009 року близько 60 представників ринку кредитної кооперації зібралися на розширеній квартальній зустрічі Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», що проходила під девізом «Кредитні спілки: життя після кризи». Серед присутніх були не лише учасники ПЗВ, а й лідери обласних асоціацій кредитних спілок, представники кредитних спілок, котрим не байдуже, як розвиватиметься система кредитної кооперації в майбутньому, а також керівник проекту GTZ/DGRV Анна Гамбург, експерт проекту GTZ/DGRV, радник Правління ВАКС Сергій Хоружий, працівник ПЗВ/експерт СІМ Костянтин Хак, директор Канадської програми зміцнення кредитних спілок в Україні (КПЗКСУ) Ірина Драгомирецька.

Цього разу для проведення розширеної квартальної зустрічі обрали гостинний Кам'янець-Подільський. У перший день пленарне засідання проходило в готелі «7 днів», розташованому в центрі міста. Під час засідання Сергій Хоружий представив учасникам Аналіз економічної ситуації в Україні, в якому зокрема йшлося про макроекономічну ситуацію в Україні, виконання бюджету, державний борг, прогнози щодо майбутнього національної валюти тощо. Далі Іван Вишневський, голова правлення ОКС «Програма захисту вкладів», ознайомив присутніх зі станом фінансового сектору України, зокрема зі змінами основних показників діяльності кредитних спілок за останній рік, а також окреслив ситуацію щодо основних законопроектів, змін до підзаконних нормативно-правових актів та законодавчих ініціатив і судової практики в сфері оподаткування діяльності кредитних спілок.

У свою чергу Андрій Оленчик, президент ОКС «Програма захисту вкладів», пояснив учасникам ситуацію, що склалася навколо Держфінпослуг, познайомив з новим складом Комісії та новою структурою Держфінпослуг, а також специфікою її регуляторної та наглядової діяльності на сучасному етапі.

Ввечері, після закінчення офіційної частини, учасники продовжили спілкуватися в неформальній обстановці, зокрема на території Кам'янець-Подільської фортеці. Тут гостям провели цікаву екскурсію, розповіли історію краю — під час театралізованого дійства, а також дали можливість покататися на конях, постріляти з луків і побавитися старовинною зброєю.

У другий день, 19 вересня, пленарне засідання проходило в сесійній залі Кам'янець-Подільської міської ради. Обговорювали такі питання:

· Ліцензування діяльності кредитних спілок.

· Роль і місце саморегулівної організації на ринку кредитних спілок.

· Рефінансування кредитних спілок з метою підтримки їх ліквідності.

· Ринкові проекти, пов'язані зі залученням зовнішніх кредитних ресурсів для кредитних спілок, що здійснюються ПЗВ у співпраці зі фінансовими установами голландського, австрійського, американського, німецького та швейцарського походження.

· Роль і місце професійних об'єднань кредитних спілок у сучасних умовах: яким має бути ефективне об'єднання, плани щодо ПЗВ і ВАКС.

Варто відзначити, що розширена квартальна зустріч Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» проходила за підтримки проекту технічної допомоги «Підтримка фінансової діяльності на селі» Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ) і Німецької кооперативної асоціації Райффайзен (DGRV).

Всі фото знаходяться тут

Підготовлено інформаційною службою ПЗВ/ВАКС

Наша адреса
Харків, вул. Мироносицька, 19А
тел: (057) 715-77-20
(050) 198-07-71
(067) 572-21-51